Warsztaty Filmowe


Edukacja Edu - mozajka

Wytwórnia Filmów Oświatowych sp. z o.o. organizuje warsztaty edukacji filmowej dla dzieci, młodzieży i studentów. Zajęcia z „żywej lekcji filmu” pozwalają uczestnikom poznać i wypróbować różne techniki powstawania obrazu filmowego, zdobyć wybrane umiejętności realizacji filmowej oraz zobaczyć filmy stanowiące ważny element historii kinematografii. Czytaj więcej…

WFO od 1947r realizuje filmy dokumentalne, edukacyjne i oświatowe. Podczas warsztatów realizatorzy filmów dzielą się z młodymi ludźmi swoimi praktycznymi umiejętnościami. Wytwórnia jest liderem realizacji filmu przyrodniczego w Polsce. Podpatrywanie otaczającego nas świata natury poprzez obiektyw kamery i aparatu fotograficznego umożliwia uczniom poszerzenie wiedzy zdobytej podczas zajęć dydaktycznych w szkołach, wpływa na rozwój empatii i nowego sposobu postrzegania miejsca człowieka w świecie. Zajęcia realizowane przez WFO umożliwiają młodym ludziom rozwój postawy twórczej, wyobraźni, wrażliwości oraz pasji filmowej i fotograficznej, stanowią interesujący sposób rozszerzenia programu nauczania i spędzenia czasu.

Program zajęć dostosowany jest indywidualnie do potrzeb i możliwości każdej grupy. Warsztaty przeprowadzane są w kilku grupach tematycznych – wybrane przez Wytwórnię propozycje przedstawiamy poniżej, istnieje jednak także możliwość dobru zakresu zajęć zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

W zależności od wybranego zagadnienia jednorazowe spotkanie trwa od dwóch do trzech godzin. Warsztaty obejmują zajęcia w pracowni edukacji ekologicznej i filmowej oraz zapoznanie z produkcją filmową. Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 553,50 zł brutto za grupę do 15 osób.

Dodatkowo dla zainteresowanych przeprowadzamy projekcje filmowe wybranych obrazów z bogatych zasobów archiwum WFO

Dla realizacji ciekawego projektu filmowego proponujemy cykl kilku spotkań, które pozwolą uczestnikom na samodzielne wykreowanie obrazu filmowego.

Jeżeli zawsze chciałeś zobaczyć jak powstaje film, a może nawet uczestniczyć w jego realizacji, to te warsztaty są dla Ciebie! Od stworzenia koncepcji, po realizację uczestnicy zajęć biorą udział w procesie twórczym filmu. Mogą wcielać się w rolę scenarzysty, reżysera, operatora, charakteryzatora lub aktora.

Przykładowe zajęcia

Powstaje przez połączenie kilkuset zdjęć różnych faz ruchu fotografowanego obiektu, które po złożeniu w jeden ciąg filmowych klatek (kadrów) tworzą ruchomą animację. Animacja poklatkowa pobudza kreatywność. Zadaniem uczestników zajęć jest opracowanie własnego scenariusza i jego realizacja. Ponadto zajęcia wymagają od uczestników pracy manualnej, przy tworzeniu bohaterów i scenografii. Efektem końcowym jest stworzona krótka bajka, która jest świetną pamiątką dla uczestników, a zarazem doskonałym materiałem promocyjnym dla placówek oświatowych i kulturalnych.

Przykładowe zajęcia

Fotografia daje duże możliwości, dlatego przy jej pomocy spróbujemy uchwycić piękno przyrody i nie tylko. Nauczyć się będzie można między innymi techniki makro i mikro fotografii, czy też jak podpatrywać niewidoczne gołym okiem organizmy i rośliny pod mikroskopem.

Przykładowe zajęcia

Masz dużą ilość materiałów, które chciałbyś zmontować w jeden film? Na tych warsztatach dowiesz się jakie są zasady montażu obrazu i dźwięku – tak abyś mógł w zaciszu swojego domu stworzyć własne arcydzieła audiowizualne. Zajęcia montażowe są świetnym dodatkiem do warsztatów z realizacji filmu ponieważ pozwalają stworzyć gotowy film w pełni realizowany przez uczestników.

Przykładowe zajęcia

Zapraszamy serdecznie do udziału w warsztatach organizowanych przez WFO, mając nadzieję, że dostarczą one wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Karta zgłoszeniowa warsztaty 2024

Jak do nas dotrzeć?
Ulica Kilińskiego 210, 93-106 Łódź
Dojazd

REALIZACJA FILMU
ANIMACJA POKLATKOWA
FOTOGRAFIA