Specjalne pokazy filmów WFO podczas 31. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce

Wytwórnia Filmów Oświatowych, jako uznany producent ponad 4500 filmów, podjął współpracę z organizatorem Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce (PFFA) w celu promocji dorobku Wytwórni z okazji 70-lecia jej powstania. Jako instytucja od lat związana z Łodzią i województwem łódzkim, chcielibyśmy przy tej okazji przyczynić się także do popularyzacji regionu łódzkiego wśród mieszkańców Ameryki.

Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce (PFFA) jest uważany za najobszerniejszy na świecie coroczny przegląd filmu polskiego. Celem festiwalu jest promocja polskiego kina na kontynencie północnoamerykańskim. Głównym organizatorem festiwalu jest Towarzystwo Sztuki (The Society for Arts), organizacja o charakterze niedochodowym, której celem jest popularyzacja sztuki europejskiej w Stanach Zjednoczonych. Liczba uczestników festiwalu sięga 35 tysięcy kinomanów z całego świata. Festiwal spełnia także misję edukacyjną, adresując swoje programy do dzieci i młodzieży, rodzin i wychowawców. Festiwal cieszy się świetną reputacją w mediach lokalnych i międzynarodowych, np. „The New York Times” uważa PFFA za jeden z pięciu najważniejszych festiwali kina europejskiego w Ameryce Północnej.
Organizatorzy PFFA zostali uhonorowani nagrodą Laterna Magica za osiągnięcia w promocji polskiego kina, specjalną nagrodą Ministra Spraw Zagranicznych RP oraz nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w dziedzinie promocji filmu polskiego za granicą.

Program Festiwalu dostępny pod linkiem: Program PFFA. Serdecznie zapraszamy!!!