UWAGA: zmiany w regulaminie konkursu MFFP!

W związku z ogólną sytuacją dotyczącą epidemii COVID-19 oraz napływającymi do nas prośbami Dyrektor Festiwalu postanowił wydłużyć termin nadsyłania filmów w konkursie głównym do 31 lipca 2020 roku. Tym samym w obu konkursach obowiązuje te sama data. Zatem, jeśli Wasze filmy są jeszcze na etapie postprodukcji wciąż macie szansę na udział w naszym konkursie i przesłanie swoich propozycji na Festiwal!

Przypominamy, że w Festiwalu mogą brać udział:

1. filmy krótkometrażowe (do 40 minut)  i średniometrażowe (40 – 70 minut) poświęcone przyrodzie Europy, ochronie środowiska naturalnego, koegzystencji człowieka ze światem przyrody oraz zagadnieniom pokrewnym,
2. filmy popularno-naukowe i naukowe, dokumentalne, animowane, telewizyjne programy przyrodnicze, a także inne formy filmowe o czasie projekcji do 60 minut,
3. filmy zrealizowane po 1 stycznia 2017 r., które nie brały udziału w  XVII Międzynarodowym Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w 2017 roku.
Na filmy czekamy do 31 lipca 2020 roku.

Do Młodzieżowego Konkursu Filmu Przyrodniczego dopuszczone będą wyłącznie filmy o czasie projekcji od 3 do 15 minut, zrealizowane przez osoby w wieku od 10 do 20 lat.

Na filmy w części młodzieżowej czekamy do 31 lipca 2020 roku.

Organizatorami festiwalu są: Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z o.o., Stowarzyszenie „Film – Przyroda – Kultura”, Łódzki Dom Kultury oraz Stowarzyszenie „Łódź Filmowa”.

Zapraszamy do konkursu i czekamy na Wasze filmy!