Wydawnictwa książkowe WFO

Właśnie pojawiła się możliwość zakupu naszych książek!

Zapraszamy do siedziby Wytwórni – ul. Kilińskiego 210 w godz. 8:00-16:00.

Można płacić gotówką w kasie a wkrótce także kartą płatniczą.

Ewentualne inne opcje dostępne po indywidualnych ustaleniach.

Obecnie mamy w ofercie trzy tytuły:

1) „Elementarz Wytworni Filmów Oświatowych”Łódź 2018, cena 49,00 zł;

W grudniu 2018 roku została wydana przez Wytwórnię Filmów Oświatowych książka pt. „Elementarz Wytwórni FilmówOświatowych” autorstwa Michała Dondzika, Krzysztofa Jajko i Emila Sowińskiego. Jest to pierwsza, tak obszerna ikompletna publikacja opisująca instytucjonalną historię jednej z najważniejszych wytwórni filmowych w Polsce – jaką była WFO od 1945 do dnia dzisiejszego.
Jak piszą autorzy:

Idea książki Elementarz Oświatówki wyrasta z podzielanego przez jej autorów przekonania, iż poznawcze odkrycie w dziedzinie filmoznawstwa niekoniecznie musi być tożsame z opisywaniem fenomenu zupełnie nieznanego. Kluczowe znaczenie dla wytworzenia nowej, a zarazem wartościowej wiedzy ma raczej zastosowanie kompleksowej procedury badawczej, a także sięgnięcie po pomijane wcześniej materiały źródłowe oraz zasoby filmowych archiwów. Mówiąc krótko, zdecydowaliśmy się na napisanie tej książki, ponieważ we wcześniejszych publikacjach na temat Wytwórni Filmów Oświatowych brakowało nam pewnych nazwisk, tytułów filmów, a przede wszystkim całościowego spojrzenia na działalność i dorobek tej jakże ważnej dla polskiej kultury filmowej instytucji
(ze wstępu).

Oprawa miękka, 461 stron, fotosy i plakaty.

2) „Oświatówka – 55 lat przygód z filmem krótkim”Łódź 2000, cena 19,50 zł;

Książka jubileuszowa podsumowująca 55 lat istnienia filmu oświatowego w powojennej Polsce.
Autorkami tej pasjonującej książki są panie: Teresa Oziemska i Elżbieta Drecka-Wojtyczka, przez wiele lat związane z Wytwórnią. Ponad rok mrówczej, detektywistycznej pracy zaowocowało wspaniałym, niecodziennym albumem. To nie tylko fotosy, recenzje i notatki prasowe. Książka zawiera precyzyjne kalendarium (w języku polskim i angielskim), listę nazwisk twórców, zaś wśród cytowanych (niekiedy reprodukowanych) dokumentów, są fragmenty scenariuszy, scenopisów, list dialogowych, stenogramów dyskusji komisji kolaudacyjnych. Większość dokumentów i fotografii jest prezentowana po raz pierwszy.

Oprawa miękka, 300 stron (wkładka kolorowa), format A4, mnóstwo fotografii i nie tylko.

3) „Czas komety”Łódź 2001, cena 9,50 zł;


Powieść napisana przez A.A. Traczykowskiego. Kiedy Kwaśniak zaczął śpiewać Fred zatkał nam uszy plasteliną, a samprzywiązał się do szaf – pierwsze zdanie wprowadza czytelnika w egzotyczny już dzisiaj świat lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Okolice polskiej kinematografii widziane oczami szeregowego pracownika wytwórni filmowej. Ramy czasowe tej opowieści są wyznaczone, jak pisze autor, przez kometę Kohouta (1973) i kometę Halleya (1986). Podobno czyta się jednym tchem.

Oprawa miękka, 200 stron, rysunki Andrzeja Mleczki, kilka fotografii.

Dodatkowe informacje: Marek Pelski, e-mail: m.pelski@wfo.com.pl, tel. 42 689 23 48.

Zapraszamy do zakupów!