Konkurs na projekt plakatu do filmu dokumentalnego pt. „Partytura w głowie”.

Zapraszamy do udziału w konkursie na plakat do filmu dokumentalnego Andrzeja Czuldy
pt. „Partytura w głowie”. Plakat zostanie wykorzystany jako podstawa do tworzenia grafiki materiałów promocyjnych i dystrybucji filmu. Konkurs ma charakter otwarty i może wziąć w nim udział każdy.

Konkurs jest skierowany przede wszystkim do grafików, projektantów, artystów plastyków oraz osób zajmujących się projektowaniem graficznym.

W Konkursie mogą brać udział jedynie te prace, które nie brały udziału w innych konkursach.

Udział w Konkursie jest bezpłatny i całkowicie dobrowolny. Do Konkursu każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie trzy projekty.

Film Andrzeja Czuldy poświęcony jest sylwetce, drodze twórczej i dorobkowi artystycznemu Zdzisława Szostaka – wybitnego kompozytora
i dyrygenta, autora muzyki do wielu filmów dokumentalnych i fabularnych – m.in. w reżyserii Wojciecha J. Hasa, Janusza Majewskiego,
Filipa Bajona, Jerzego Hoffmana. Szczególnym atutem filmu jest fakt, że realizatorzy są w posiadaniu obszernego wywiadu (100%, nagranego jako zdjęcia uciekające), w którym Bohater opowiada o swoim życiu i twórczości. Materiał ten ma walor unikatowy, gdyż Zdzisław Szostak zmarł 7 września 2019 roku. W filmie pojawią się fragmenty znakomitych kompozycji Bohatera oraz wspomnienia o nim snute przez wybitnych reżyserów filmowych.

Więcej w linku poniżej:

Regulamin konkursu.pdf

Kadr pochodzi z filmu pt. „Sztuka ulicy” z 1958 w reż. Konstantego Gordona.