Wydłużenie terminu nadsyłania prac konkursowych na plakat do filmu pt. ”Partytura w głowie”

Informujemy, że wydłużono termin nadsyłania prac konkursowych na plakat do najnowszego filmu Andrzeja Czuldy pt. „Partytura w głowie”.

Prace konkursowe należy wysłać przesłać do Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi do dnia 21 STYCZNIA 2024 ROKU.

Plakat zostanie wykorzystany jako podstawa do tworzenia grafiki materiałów promocyjnych i dystrybucji filmu. Konkurs ma charakter otwarty i może wziąć w nim udział każdy.

Konkurs jest skierowany przede wszystkim do grafików, projektantów, artystów plastyków oraz osób zajmujących się projektowaniem graficznym. W Konkursie mogą brać udział jedynie te prace, które nie brały udziału w innych konkursach.

Udział w Konkursie jest bezpłatny i całkowicie dobrowolny. Do Konkursu każdy z uczestników może zgłosić maksymalnie trzy projekty.

Film Andrzeja Czuldy poświęcony jest sylwetce, drodze twórczej i dorobkowi artystycznemu Zdzisława Szostaka – wybitnego kompozytora i dyrygenta, autora muzyki do wielu filmów dokumentalnych i fabularnych – m.in. w reżyserii Wojciecha J. Hasa, Janusza Majewskiego, Filipa Bajona, Jerzego Hoffmana. Szczególnym atutem filmu jest fakt, że realizatorzy są w posiadaniu obszernego wywiadu (100%, nagranego jako zdjęcia uciekające), w którym Bohater opowiada o swoim życiu i twórczości. Materiał ten ma walor unikatowy, gdyż Zdzisław Szostak zmarł 7 września 2019 roku. W filmie pojawią się fragmenty znakomitych kompozycji Bohatera oraz wspomnienia o nim snute przez wybitnych reżyserów filmowych.

Więcej informacji w linku poniżej:
(Regulamin pdf)

Kadr pochodzi z filmu pt. „Sztuka ulicy” z 1958 w reż. Konstantego Gordona.